آیا نشت بشکه به معنی پایان عمر بشکه پلاستیکی است؟

نشت بشکه

مهم‌ترین توصیه به فعالان در صنعت این است که به منظور حمل‌ونقل ایمن محصولات، از بشکه‌های پلاستیکی استفاده کنند. شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که ایمن‌ترین بشکه‌ها هم با خطر نشت بشکه و یا شکستگی مواجه می‌شوند.

در صورتی که بشکه شما دچار نشتی و یا شکستگی شد، لازم نیست دور ریخته شود. راه‌حل‌هایی برای تعمیر بشکه پلاستیکی وجود دارد که بشکه شما را مجددا قابل استفاده می‌کند. فقط باید راه‌حل‌هایی که در خصوص آب‌بندی بشکه پلاستیکی وجود دارند را توسط افراد متخصص و کاربلد انجام دهید و از عمر طولانی بشکه خود بهره کافی ببرید.

مقاله امروز بررسی مواجه با نشت و سوراخ شدن بشکه پلاستیکی و ارائه راهکارهایی جهت جوش مخزن پلی اتیلن است.

نشت بشکه چه خطراتی به دنبال دارد؟

در ابتدا خطرات ناشی از نشت را بررسی می‌کنیم و سپس انواع روش‌های تعمیر مخزن پلی اتیلن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. خطرات ناشی از نشت:

  • آسیب رسیدن به تجهیزات و یا اموالی که در محل نشت هستند.
  • برق موجود در این محل آسیب می‌بیند.
  • اگر بشکه حاوی مایعات باشد، نشت آن سبب لغزنده شدن سطوح و جمع شدن مایعات می‌شود.
  • بسیاری از افراد، مواد شیمیایی را درون بشکه نگهداری می‌کنند. اگر بشکه حاوی مواد شیمیایی دچار نشتی شود، سبب واکنش‌های شیمیایی خطرناک در محل می‌شود.
  • در محلی که بشکه دچار نشتی می‌شود، احتمال آتش‌سوزی وجود دارد.
  • علاوه بر موارد گفته شده، در مواردی نشت سبب سوختگی و آسیب به کارگران می‌شود.

حال که با خطرات ناشی از نشت آشنا شدید، قطعا با این موضوع و جلوگیری از آن به طور جدی‌تر برخورد می‌کنید.

ارزیابی محل نگهداری بشکه برای جلوگیری از نشت بشکه بسیار مهم است.
ارزیابی محل نگهداری بشکه برای جلوگیری از نشت بشکه بسیار مهم است.

برخورد صحیح و ایمن با نشت و آسیب بشکه پلاستیکی

هنگامی که با نشت بشکه پلاستیکی مواجه شدید مهم است که برخورد صحیح مواجه با آن را رعایت کنید. دستورالعمل و مراحل مورد نیاز مهار ایمن نشت توسط اداره بهداشت و ایمنی ارائه می‌شود. این مراحل شامل:

1. آمادگی و واکنش در شرایط اضطراری

نحوه کنترل نشت به جهت جلوگیری از آسیب به تجهیزات، افراد، محیط زیست و…

2. روش‌های عملیاتی در موارد اضطراری

در این مرحله به کارکنان آموزش داده می‌شود که هنگام مواجه با نشت چه واکنشی بروز دهند. واکنش‌های استاندارد شامل به صدا درآوردن زنگ هشدار، تماس با مقامات بالاتر، مهار کردن نشت (در صورتی که آموزش دیده باشند)، اجرای عملیات اضطراری و… است.

3. تخلیه منطقه از افراد حاضر در آن مکان

نحوه تخلیه منطقه هنگام نشت باید توسط افراد آموزش دیده اجرا شود. همچنین نحوه تخلیه شامل راه‌های فرار و تماس‌های تلفنی است.

4. خنثی کردن نشت و یا حذف آن

اداره بهداشت و ایمنی در این مرحله نحوه پاکسازی ایمن نشت از محل نشتی را توضیح می‌دهد.

بررسی روش‌های تعمیر بشکه پلاستیکی

در گام اول اطمینان حاصل کنید که بشکه آسیب‌دیده قابل استفاده است یا خیر. برای تعمیر مخزن پلی اتیلن، روش‌های گوناگونی وجود دارد.

در صورت سوراخ شدن بشکه پلاستیکی، می‌توان از درزگیرهای کوچک استفاده کرد. نکته مثبت در رابطه با درزگیرها این است که، درزگیر لایه‌ای جدید و ضدآب ایجاد می‌کند که سبب یکپارچگی بشکه می‌شود. یکپارچه شدن بشکه باعث مخفی شدن نشت می‌شود.

از چسب برای بشکه‌ پلاستیکی که تَرَک خورده باشد، استفاده می‌شود. چسب برای بشکه پلاستیکی سبب جوش مخزن پلی اتیلن می‌شود. علاوه بر ایجاد تَرَک در بشکه، در صورتی که اجزایی از بشکه افتاده باشند و یا دسته بشکه شُل شده باشد، بهترین راه استفاده از چسب صنعتی است.

اینکه بشکه شما غیر قابل تعمیر باشد یا خیر را متخصصان کاربلد در این حوزه تشخیص می‌دهند.

استفاده از چسب مخزن پلی اتیلن برای آب بندی بشکه پلاستیکی و تعمیر سریع آن مناسب است.
استفاده از چسب مخزن پلی اتیلن برای آب بندی بشکه پلاستیکی و تعمیر سریع آن مناسب است.

استفاده از چسب مخزن پلی اتیلن سبب تعمیر و آب بندی بشکه پلاستیکی سریع و همچنین یک تعمیر ارزان قیمت محسوب می‌شود. اما توجه به این نکته ضروری است که این روش یک راه‌حل بلند مدت و دائمی نیست.

متخصصان کاربلد در صنایع، بشکه‌های آسیب دیده را تعمیر می‌کنند. همچنین می‌توان بشکه‌ها را بازیافت کرد تا در موارد دیگری مورد استفاده قرار گیرند و عمر طولانی‌تری داشته باشند. از طرفی می‌توانید بشکه های بازیافت شده را از تامین کنندگان خریداری کنید. برای استفاده مجدد و یا بازیافت بشکه آسیب‌دیده خود، باید آن را کاملا ضدعفونی کنید.

جمع‌بندی و نکات پایانی مربوط به نشت بشکه پلاستیکی

عوامل مربوط به نشت بشکه و برخورد صحیح و ایمن با این حادثه می‌تواند صدمات مربوط به آن را کنترل کند. برای اجرای دستورالعمل‌های مربوط به این پروسه، باید افراد متخصص و کاربلد را نزد خود داشته باشید.

عمر بشکه‌های پلاستیکی زیاد است ولی اگر بشکه شما با آسیب‌های پیش‌بینی نشده مواجه شد، حتما از افراد کاربلد درخواست کمک کنید.

شرکت پارت پارس وین با ارائه محصولات بادوام و باکیفیت، خیال شما را از کیفیت بشکه‌ها آسوده می‌کند. در صورتی که بشکه شما دچار آسیب شد، تیم متخصص و کاربلد پارت پارس وین همراه شما هستند. برای استفاده از خدمات و اطلاعات بیشتر، از طریق راه‌های ارتباطی اقدام کنید.

سوالات متداول

1. اگر بشکه دچار نشتی شود، قابل تعمیر است؟

بله، روش‌های مختلفی برای تعمیر انواع آسیب بشکه وجود دارد.

2. یک روش برای جلوگیری از نشت آب بشکه چیست؟

استفاده از چسب مخزن پلی اتیلن

3. برای جلوگیری از نشت بشکه چه راهکاری وجود دارد؟

محل کار را کاملا ارزیابی کنید. عوامل و خطراتی که می‌توانند سبب نشت شوند را شناسایی کرده و آن خطرات را از بین ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *