حجم بشکه های پلاستیکی؛ اندازه های استاندارد و سفارش اختصاصی

انواع بشکه

بشکه‌ها مهم‌ترین ظروف بسته‌بندی برای ذخیره و جابه‌جایی مواد و محصولات در صنایع غذایی، بهداشتی و شیمیایی هستند. از زمان قدیم بشکه‌های چوبی و خمره‌های سفالی برای نگهداری مواد غذایی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند. اما آن نوع بشکه‌ها دیگر پاسخگوی نیاز روزافزون به مواد اولیه و محصولات مصرفی در حجم انبوه نیستند. امروزه بیشتر بشکه‌های فلزی و پلاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته بشکه‌های پلاستیکی به دلیل قیمت مناسب، وزن پایین و مزیت‌های دیگر طرفداران بیش‌تری دارند.
شرکت پارت پارس وین با توجه به نیازهای مصرف‌کنندگان انواع مختلفی از بشکه‌های پلاستیکی را تولید می‌کند. در این مقاله می‌خواهیم نگاهی بیندازیم به حجم بشکه های پلاستیکی و انواع مختلف آن‌ها.

اندازه های استاندارد بشکه های پلاستیکی

اندازه های استاندارد بشکه های پلاستیکی در حال تولید در پارت پارس وین به‌صورت استاندارد از 10 لیتر شروع می‌شود و تا 220 لیتر را شامل می‌شود. البته مشتریان با توجه به نیاز خود می‌توانند سفارشات کاستومایز شده و اختصاصی بدهند تا پارت پارس وین بشکه‌ی مناسب چگالی محصول مشتری را به‌طور اختصاصی و همراه برند سفارش دهنده تولید کند.

سفارش اختصاصی سایز بشکه‌های پلاستیکی فواید زیادی دارد. یک بشکه 220 لیتری گنجایش 220 لیتر آب دارد نه 220 لیتر مایع غلیظ‌ تر مثل گریس یا مواد غذایی مثلا روغن. بنابراین با توجه به چگالی محصول، وزن محصول بسته‌بندی شده یا دقیق نیست یا بخشی از بشکه باید خالی بماند و فضای اضافه بی‌دلیل هدر رود. با توجه به این‌که تولیدکنندگان محصولات متنوع با چگالی های مختلفی تولید می کنند، سفارش اختصاصی این امکان را می‌دهد که محصولات خود را در بسته‌بندی شیک و با وزن دقیق و دلخواه بسته‌بندی کنند.

یکی از فواید دیگر سفارش این است که خود بشکه خالی دارای برند نیز تبلیغ برای آن شرکت خواهد بود. چرا که بشکه‌های پلاستیکی یک‌بار مصرف نیستند و بعدا بارها و بارها استفاده خواهند شد.

در صورتی که قصد سفارش اندازه های استاندارد بشکه های پلاستیکی را دارید، لیست بشکه‌هایی که در حال حاضر در پارت پارس وین تولید می‌شوند به شرح زیر است:

حجم بشکهشکل بشکهنوعارتفاعدهانهحجم
10 لیتریاستوانه‌ایدهانه‌باز35308
20 لیتریاستوانه‌ایدهانه‌باز353018
35 لیتریمکعبیدهانه‌باز353032
40 لیتریاستوانه‌ایدهانه‌باز533038
45 لیتریمکعبیدهانه‌باز423043
45 لیتریاستوانه‌ایدهانه‌باز533043
55 لیتریاستوانه‌ایدهانه‌باز583053
60 لیتریاستوانه‌ایدهانه‌باز583058
65 لیتریاستوانه‌ایدهانه‌باز633263
65 لیتریمکعبیدهانه‌باز573063
75 لیتریاستوانه‌ایدهانه‌باز663273
120 لیتریاستوانه‌ایدهانه‌باز7536118
140 لیتریاستوانه‌ایدهانه‌باز8536138
160 لیتریاستوانه‌ایدهانه‌باز9539158
220 لیتریاستوانه‌ایدهانه‌باز9539218
220 لیتریال رینگدو دهانه9539218

بشکه‌های دهانه باز دارای کمربند فلزی هستند

و همه بشکه‌ها در دو رنگ سفید و آبی تولید می‌شوند

حجم های بشکه های پلاستیکی دهانه باز و دهانه بسته

بشکه‌های دهانه باز برای جابه‌جایی مواد جامد یا مایعات غلیظ قابل استفاده است. بشکه‌های دهانه بسته با توجه به چفت شدن در بشکه از نشتی مایعات درون بشکه جلوگیری می‌کند. بشکه‌های دهانه باز و دهانه بسته در سایزها و حجم های مختلف تولید می‌شوند.

اندازه های مختلف بشکه های پلاستیکی
اندازه های مختلف بشکه های پلاستیکی

بشکه ال رینگ

بشکه‌های ال رینگ بشکه‌هایی در کلاس حجم بشکه های پلاستیکی 220 لیتری هستند و از نوع بشکه دهانه بسته هستند که به آن‌ها بشکه دو دهانه نیز می‌گویند. این بشکه‌ها معمولا برای مایعات حساس و خطرناک مثل مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این بشکه‌ها دارای دیواره دوجداره هستند. دیواره داخلی از محتویات بشکه محافظت می‌کند و دیواره خارجی مانع از ورود اشعه UV یا فرابنفش به داخل فضای بشکه می‌شود.

بشکه‌های پلاستیکی مکعبی

یکی از مشکلات در بسته‌بندی و حمل و نقل توسط بشکه‌ها، حجم بالا و وزن پایین بشکه‌های خالی است. با توجه به اینکه بشکه‌ها برخلاف ظروف دیگر داخل یک‌دیگر قرار نمی‌گیرند فضای خالی زیادی را هدر می‌دهند. پارت پارس وین بشکه‌های مکعبی را برای کاهش هدررفت در فضا و هزینه‌ها ثبت اختراع و تولید کرده است.

 

معرفی بشکه مکعبی پارت پارس وین

از مزایای بشکه‌های پلاستیکی مکعبی این است که قابلیت دارند تا 12 ردیف روی هم چیده شوند و به دلیل شکل مکعبی که دارند بعد از پر شدن نیز هدررفت فضای اشغال شده در مقایسه با بشکه‌های استوانه‌ای بسیار کاهش خواهد یافت. بنابراین بشکه‌های پلاستیکی چه وقتی که بصورت خالی خریداری و برای کارخانه ارسال می‌شوند، چه هنگام انبارداری و دپو و چه هنگام قرار گرفتن در کانتینرها باعث کاهش میزان قابل توجهی از هدررفت فضا و هزینه‌های دپو و حمل و نقل خواهند شد.

 

خرید بشکه پلاستیکی مکعبی چه تأثیری در هزینه‌های حمل‌ونقل دارند؟

با توجه به این‌که قیمت بشکه‌ها با توجه به وزن تعیین می‌شود، با وجود تمام این مزایا خرید بشکه‌های مکعبی هزینه بیش‌تری از بشکه‌های استوانه‌ای برای شما نخواهد داشت.

کلام آخر

در پایان شما باید با توجه به نیاز خود سایز و شکل بشکه مناسب خود را انتخاب کنید. با توجه به این‌که بشکه‌ها در تیراژ بالا سفارش داده و به کار گرفته می‌شوند بسیار مهم است که همه عوامل تاثیرگذار در انتخاب حجم بشکه های صنعتی در نظر گرفته شوند.

متخصصین پارت پارس وین آماده ارائه مشاوره و دریافت سفارشات شما برای خرید بشکه پلاستیکی هستند.

اگر اندازه های استاندارد بشکه های صنعتی جوابگوی نیاز شما نیست به راحتی می‌توانید با دریافت مشاوره از متخصصین پارت پارس وین سایز و شکل بشکه دلخواه و مورد نیاز خود را سفارش دهید.

برای دریافت مشاوره با شماره زیر تماس بگیرید:

021-35000123

سوالات متداول

بشکه‌های مکعبی در چه سایزهایی تولید می‌شوند؟

بشکه‌های مکعبی در سایزهای 35، 45 و 65 لیتری موجود هستند.

بشکه‌های پلاستیکی قابلیت استفاده مجدد را دارند؟

بله، بشکه‌های پلاستیکی قابلیت شستشو و استفاده مجدد را دارند. می‌توانید برای نگهداری موادغذایی، شیمیایی و ... بارها و بارها از آنها استفاده کنید. البته بشکه‌ای که برای مواد شیمیایی استفاده می‌شود نباید برای مواد غذایی مورد استفاده قرار بگیرد و در صورت استفاده حتما باید با مواد مناسب کاملا ضدعفونی شود.

بشکه‌ ال رینگ برای نگهداری چه موادی مناسب است؟

بشکه‌های ال رینگ به دلیل خاصیت دو جداره بودن‌شان از ورود اشعه فرابنفش به داخل بشکه جلوگیری می‌کنند. هم‌چنین این بشکه‌ها به دلیل درب‌های کوچک و چفت از وقوع هرگونه نشتی مانع می‌شوند. بنابراین برای نگهداری مایعات خطرناک و حساس  بهتر است از این بشکه‌ها استفاده کنید.

برای مطالعه بیش‌تر:

1- بشکه چیست

2- کاربرد بشکه صنعتی

3- انواع بشکه صنعتی

4- حجم  بشکه های صنعتی

5- بشکه پلی اتیلن چیست

6- از بین بردن بوی بشکه پلاستیکی

منابع بیش‌تر:

1.A Simpler Way to Calculate Shot Size vs. Barrel Capacity
2.Plastic drum of changeable formula of volume

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *