از بین بردن بوی بشکه پلاستیکی؛ دو راه حل مؤثر + عکس

بوی بشکه پلاستیکی

بشکه پلاستیکی معمولا طوری ساخته می‌شود که بارها قابل استفاده باشد، اما گاهی بوی بشکه پلاستیکی باعث می‌شود از استفاده مجدد آن‌ منصرف شویم. این بو گاهی بخاطر موادی که قبلا در بشکه نگه‌داری شده مانند ترشی، خیارشور و … ایجاد می‌شود به‌طوری که نمی‌توان راحت و با یک شستشوی معمولی از شر آن خلاص شد. اسیدهای موجود در این مواد غذایی می‌توانند وارد پلاستیک شوند و باعث این بو شوند. گاهی هم ممکن است بشکه بخاطر پلاستیک نامرغوب بوی بد پلاستیک داشته باشد، در این صورت برای از بین بردن بوی بد پلاستیک چه باید کرد؟

ممکن است بخواهید در بشکه‌ای که بوی خیارشور یا ترشی گرفته است آرد و غلات نگهداری کنید. در این صورت این آرد و غلات بوی ترشی و خیارشور خواهند گرفت. اگر شما هم می‌خواهید بشکه خود را دوباره استفاده کنید ولی می‌ترسید بوی مانده از محتویات قبلی بشکه یا بوی بد پلاستیک به محتویات بعدی آن منتقل شود تا انتهای این مقاله با ما باشید. در این مقاله می‌خواهیم راهکارهایی را برای از بین بردن بوی بشکه پلاستیکی به شما آموزش دهیم.

نکته:

نور طبیعی خورشید از بین برنده هرگونه بوی بد است. اگر بوی بد خفیف باشد قرار دادن بشکه در فضای باز و به مدت چند روز می‌تواند بوی بد را بدون نیاز به شستشو از بین ببرد.

از بین بردن بوی بشکه پلاستیکی به روش بوگیری

مرحله اول:

بشکه را با آب تمیز بشویید. سپس داخل و درب بشکه را با ترکیب آب داغ و صابون به‌وسیله یک اسفنج به نرمی بسایید و شستشو دهید.

بوی بشکه پلاستیکی

مرحله دوم:

بشکه را با روزنامه باطله مچاله شده پر کنید یا چند تکه ذغال یا یک الی دو مشت تفاله قهوه را داخل بشکه قرار دهید. درب بشکه را بگذارید.

بوی بشکه پلاستیکی

مرحله سوم:

24 ساعت صبر کنید. در این مدت روزنامه‌ها، تفاله‌های قهوه و یا زغال‌ها بوی بد را تا حد ممکن جذب می‌کنند.

بوی بشکه پلاستیکی

مرحله چهارم:

مواد بوگیر خود (روزنامه، زغال یا تفاله قهوه) را از بشکه خارج کنید و بشکه را بشویید بشکه را در معرض تابش خورشید قرار دهید تا در هوای آزاد خشک شود. اگر بوی بد باقی ماند مراحل قبل را یک بار دیگر تکرار کنید.

بوی بشکه پلاستیکی

از بین بردن بوی بشکه پلاستیکی به روش خیساندن

مرحله اول:

با آب داغ و صابون بشکه را کاملا بسایید و شستشو دهید.

بوی بشکه پلاستیکی

مرحله دوم:

بشکه را با آب پر کنید. به ازای هر لیتر آب، 4 قاشق غذاخوری جوش شیرین به بشکه اضافه کنید. اجازه دهید مواد در بشکه به مدت 24 ساعت کاملا خیسانده شود.

بوی بشکه پلاستیکی

مرحله سوم:

محتویات بشکه (جوش شیرین و آب) را خالی کنید. یک لیمو را از وسط نصف کنید و نیمه بریده شده را به داخل بشکه به آرامی بمالید. آبِ لیمو بعد از جوش شیرین تمام بوی بد باقیمانده را از بین خواهد برد.

به جای لیمو از آب گوجه هم می‌توانید استفاده کنید. آب گوجه فرنگی را در یک کاسه بریزید. اسفنج را از آب گوجه آغشته کنید و به دیواره‌های بشکه بسایید. یک ربع صبر کنید تا آب گوجه فرنگی روی دیواره داخلی بشکه بنشیند.

بوی بشکه پلاستیکی

مرحله چهارم:

بشکه را با آب تمیز بشویید و در معرض نور خورشید قرار دهید و اجازه دهید خشک شود.

بوی بشکه پلاستیکی

سوالات متداول

اگر بشکه دربسته را در معرض نور خورشید قرار دهیم باز هم بوی داخل آن از بین می‌رود؟

باید بشکه را به صورت درباز چند روزی در مقابل نور خورشید قرار دهید تا بوی محتویات قبلی آن از بین برود.

چگونه بوی مواد شوینده داخل بشکه را از بین ببریم؟

1.در برابر نور خورشید قرار دهید.

2.می‌توانید از تفاله قهوه، زغال و روزنامه باطله به عنوان بوگیر استفاده کنید.

3.جوش شیرین و آبلیمو را ترکیب کنید و بشکه را با آن شستشو دهید.

بشکه‌هایی که بوی مواد قبلی را به خود می‌گیرند بشکه‌های نامرغوبی هستند؟

خیر، اسیدهای موجود در برخی مواد داخل بشکه پلاستیکی مانند ترشی‌ها، سرکه و ... با پلاستیک واکنش می‌دهند و این موجب بوگرفتن بشکه‌های پلاستیکی می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *